verze pro tisk

Caldera de Taburiente: neobyčejný národní park na La Palma

15. listopad 2013

Ostrov La Palma patří mezi turisticky oblíbené destinace Kanárského souostroví. Je až neuvěřitelné, jak se od sebe jednotlivé ostrovy liší. Ostrov La Palma fascinuje svou zelení. Přesto tento ostrov nepatří k nejnavštěvovanějším, což je velká škoda. Na druhou stranu možná díky tomu si zachovává své přírodní krásy v plné výši.

Národní Park Caldera de Taburiente

Španělsko vlastní celkem deset národních parků, které jsou pýchou této země. Jedním z nich je Caldera de Taburiente, překrásný národní park, který je perlou ostrova La Palma. Rozléhá se v samém srdci ostrova. Již od roku 1954 se jedná o chráněnou oblast, která má rozlohu až 47 kilometrů čtverečních.

Kráter uvnitř parku

Středobodem parku je přírodní kráter, který zaujímá neuvěřitelných 8 kilometrů. Zhroucením sopečného vrcholu do sebe vznikl obrovský přírodní amfiteátr, jehož stěny jsou místy vysoké až 2000 metrů. Uvnitř kráteru můžeme vidět hustý porost a skutečně bujnou vegetaci. Celá oblast je lemována turistickými trasami a cyklostezkami. Je to naprosto fascinující svět, představte si tu možnost, že se budete procházet uprostřed kráteru nebo zde jezdit dokonce na kole.

Na některá místa v parku se lze dostat i autem, přesto doporučujeme spíše pěší túry nebo jízdu na kole. Takto získáte mnohem lepší představu o celém parku, který návštěvníkům nabízí opravdu nespočet přírodních krás.

Krásy Caldera de Taburiente

Jakmile navštívíte tento přenádherný park, budete chtít vidět co nejvíce z něho. Za vidění rozhodně stojí lávové a skalní útvary, které působí velmi neobyčejně. Dále zde najdete minerální prameny, které jsou zvláštní pro svou barvu, některé jsou zelené a jiné dokonce oranžové. V parku žije nespočet živočichů a všude vás budou obklopovat překrásné květiny.

Nejvyšším bodem kráteru je Roque de los Muchachos, což v překladu znamená skála chlapců. Tyčí se do výšky bezmála 2,5 km. Je neuvěřitelné, když si představíte, jakou sílu musela mít sopečná erupce, když dokázala vyzvednout obrovský kamenný masiv do takové výšky.

Roque de los Muchachos nese světové prvenství, co se převýšení týče. Díky výborným klimatickým podmínkám, minimu průmyslu a malému počtu obyvatel, zde vznikla astronomická observatoř. Astronomové odtud vzhlíží do vesmíru a sledují tak nové planety. Od roku 2007 dokonce za pomoci největšího teleskopu na světě.

Nejen díky tomuto unikátu, ale opravdu velkému přírodnímu bohatství, které se dokázalo vtěsnat na minimální plochu, byl ostrov La Palma vyhlášen Biosférickou rezervací roku 2002.

Pokud se ostrov stane cílovou destinací vaší dovolené, rozhodně nebudete zklamaní. Poznejte nejen krásy ostrova La Palma, ale také unikátní národní Park Caldera de Taburiente.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

pWNk1OriT

sobota, 14. květen 2016
12:48

Free knowledge like this doesn't just help, it promote decmrcaoy. Thank you.


posted by: pWNk1OriT (l3rm33nitj(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

La Palma

Ostrovu La Palma se mnohdy přezdívá Zelený ostrov. Je to proto, že častější srážky zde umožňují život bohaté vegetaci. Protože tu prší nejvíce ze všech Kanárských ostrovů, není La Palma tolik navštěvován. To ale může být pro mnoho lidí pozitivem. Hlavním městem ostrova je Santa Cruz de la Palma a ži…

Co navštívit na La Palma?

Co navštívit na La Palma?

Další z ostrovů Kanárského souostroví, La Palma, je rovněž ideální pro všechny, kdo preferují aktivní dovolenou v místě s panenskou přírodou a minimem turistů. Jsou tu častější srážky, proto je La Palma (místními nazývána také La Isla Bonita) neustále krásně zelený. Pláže jsou malé s černým lávovým …


Hotel JARDÍN TECINA

Krásný hotel se nachází na jihu La Gomery, ve vzdálenosti pouhých 3 kilometrů od letiště. V jeho blízkosti leží malebná a klidná rybářská vesnička Playa de Santiago, kde je i jedna z nejkrásnějších pláží. Protože stojí na ostrohu nad mořem, je z něho nádherný výhled na ostrov Tenerife a jeho nejvyšš…

Tenerife a jeho přírodní krásy

Tenerife a jeho přírodní krásy

Největší ostrov Kanárských ostrovů právem láká svou nádhernou přírodou. A proto sem jezdí nejen lidé, kteří si chtějí užít plážových radovánek, ale zejména ti, kteří stojí o aktivní poznávání ostrova. Je zde mnoho tipů, kam se podívat. Stačí si zapůjčit automobil a můžete se vydat vstříc novým zážit…