verze pro tisk

Gran Canaria - tipy na výlet

15. duben 2013

Gran Canaria je nejnavštěvovanější ostrov Kanárských ostrovů. Turisty láká nejen na své dlouhé písečné pláže a tyrkysové moře. Je ideálním ostrovem pro rodiny s dětmi, pro aktivní cestovatele i pro lidi, kteří touží jen relaxovat na plážích. Navštívit můžete mnoho přírodních krás, ale také města nebo historické památky.

Roque Nublo

Skalní útvar se nachází přímo ve středu ostrova. Je obyvateli považován za posvátné místo, a zároveň se stal symbolem ostrova. Jedná se o 80 metrů vysoký čedičový monument, který vznikl erozí.

Pico de las Nieves

Milovníci horské turistiky si na své přijdou i na Gran Canarii. Jejich častým cílem bývá nejvyšší vrchol ostrova, 1949 metrů vysoký Pico de las Nieves. Vydat se tam můžete i autem, ovšem za horšího počasí bývají silnice na vrchol uzavřené. Náročný pěší výlet vás pak odmění úchvatnými pohledy nejen na Gran Canarii, ale i na sousední ostrovy. Jen při plánování výstupu nezapomeňte počítat s proměnlivým horským počasím.

Puerto de Mogán

Kdo raději nasává atmosféru v městečkách, neměl by vynechat návštěvu nejkrásnějšího přístavu Puerto de Mogán. Často se mu přezdívá Malé Benátky. Najdete ho v letovisku Playa de Mogan. Úzké uličky lemované nízkými domky s mnoha květinami dodávají přístavu neopakovatelné kouzlo.

Maspalomas

Maspalomas je snad nejoblíbenější turistické středisko s mnoha atrakcemi. Proto také počítejte s větší koncentrací lidí. Nachází se na jihu ostrova a je rájem i pro rodiny s dětmi. Ty mohou navštívit třeba Westernové městečko Sioux City, proslulý aquapark, ZOO Palmitos Park nebo zábavní centrum Holiday World Maspalomas.

Krásnou procházku si můžete udělat k majáku Faro de Maspalomas, nebo si užít pravé písečné duny v Národním parku Dunas de Maspalomas.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

mP8WeSIpzhMb

sobota, 14. květen 2016
12:13

Thanks for the inghsit. It brings light into the dark!


posted by: mP8WeSIpzhMb (dn6mstft6g(a)yahoo.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Gran Canaria

Gran Canaria

Gran Canaria je až třetím největším ostrovem Kanárských ostrovů, je ovšem tím nejnavštěvovanějším. Lidé sem létají nejen za relaxací na krásných plážích, ale také za poznáním úchvatné krajiny. Gran Canaria leží jen necelých 200 km od afrického pobřeží. Hlavním městem je Las Palmas. Na ostrově žije p…

Tenerife

Tenerife

Největší z Kanárských ostrovů má rozlohu 2057m2 a žije zde okolo 800 tisíc obyvatel. Společně s Gran Canaria patří k nejoblíbenějším mezi turisty, kteří si chtějí užít úžasného moře a dlouhých, písečných plážích. Hlavním městem ostrova je Santa Cruz de Tenerife.


Aparthotel JARDÍN DEL CONDE

Aparthotel JARDÍN DEL CONDE

Apartmány Jardín del Conde najdete na jihozápadě ostrova La Gomera, poblíž národního parku Charco del Conde. Nejbližší letovisko (a také jedno z nejoblíbenějších na ostrově) Valle Gran Rey leží jen pouhý kilometr od komplexu. Apartmány se nachází asi 50 km od letiště. Malá pláž je přímo u hotelu…

La Gomera

La Gomera je druhý nejmenší ostrov Kanárského souostroví. Jeho rozloha činí necelých 400 km2. Žije zde přibližně 30 000 obyvatel. La Gomera je ideální pro turisty, kteří jsou aktivní, stojí o poznávání panenské přírody a jiných kultur. Najdete tu jak vysoké hory, pralesy, rokle, palmové háje i krásn…