verze pro tisk

La Gomera - poznání na prvním místě

15. duben 2013

Druhý nejmenší ostrůvek Kanárského souostroví má svým návštěvníkům co nabídnout. Přestože je jeho rozloha jen pouhých 400 km2, najdete tu úplně vše. Jih obklopují úchvatné pláže, které jsou vhodné i pro milovníky surfování.

Vnitrozemí a sever ostrova je protkán stovkami horských tras a cestiček. La Gomera není typickou dovolenkovou destinací. Kromě letovisek na jihu tu nenajdete ani velké hotelové komplexy, ubytování se řeší spíše v soukromí či v malých penzionech. Cestu sem si naplánují zejména aktivní lidé, kteří preferují víc, než jen týdenní relax na pláži.

San Sebastian

Nenavštívit hlavní město ostrova by byl hřích. A nejen proto, že zde v dobách zámořských objevů pobýval i Kryštof Kolumbus a najdete tu nejstarší stavbu - pevnost Torre del Conde.

Město leží na východě ostrova a může se stát i výchozím bodem pro vaše další výlety. Právě odsud totiž vyjíždí autobusy do všech směrů. Zároveň je San Sebastian přístavem, tudíž se můžete podívat i na okolní ostrovy. Velmi časté je tu spojení s Tenerife. Žije zde asi 12 tisíc lidí, což je téměř polovina veškerého obyvatelstva.

La Fortaleza

Stolová hora la Fortaleza bývá častým cílem návštěvníků La Gomery. Tyčí se nad vesničkou Chipude. Je vysoká 500 metrů a cesta na vrchol trvá uzounkou cestou z vesničky asi 3 hodiny. Vrchol se nachází ve výšce 1241 metrů nad mořem. Byla využívána jako obrana proti nepřátelům, ale také jako posvátné a obětní místo.

Los Órganos

Jak již název napovídá, na La Gomeře můžete navštívit i vahrany. Ne ovšem ledajaké. Jedná se o skalní pilíře tvaru varhanových píšťal, které se nachází na severním pobřeží ostrova. Zdvihají se z moře do výšky až 800 metrů. Dokonalá prohlídka tohoto přírodního skvostu je z lodě.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

La Gomera

La Gomera je druhý nejmenší ostrov Kanárského souostroví. Jeho rozloha činí necelých 400 km2. Žije zde přibližně 30 000 obyvatel. La Gomera je ideální pro turisty, kteří jsou aktivní, stojí o poznávání panenské přírody a jiných kultur. Najdete tu jak vysoké hory, pralesy, rokle, palmové háje i krásn…

Aparthotel JARDÍN DEL CONDE

Aparthotel JARDÍN DEL CONDE

Apartmány Jardín del Conde najdete na jihozápadě ostrova La Gomera, poblíž národního parku Charco del Conde. Nejbližší letovisko (a také jedno z nejoblíbenějších na ostrově) Valle Gran Rey leží jen pouhý kilometr od komplexu. Apartmány se nachází asi 50 km od letiště. Malá pláž je přímo u hotelu…


Hotel JARDÍN TECINA

Krásný hotel se nachází na jihu La Gomery, ve vzdálenosti pouhých 3 kilometrů od letiště. V jeho blízkosti leží malebná a klidná rybářská vesnička Playa de Santiago, kde je i jedna z nejkrásnějších pláží. Protože stojí na ostrohu nad mořem, je z něho nádherný výhled na ostrov Tenerife a jeho nejvyšš…

Počasí na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy mají ideální klima po celý rok, takže je můžete navštívit v kterémkoli ročním období.