verze pro tisk

Lanzarote, ideální pro relaxaci i pro cyklisty

15. duben 2013

Nejsevernější ostrov Lanzarote je jedním z mála, kde si dovolenou užijí opravdu všichni.

Najdete tu totiž jak překrásné pláže s bílým pískem, tak divokou přírodu, národní parky či jeskyně. Místy je naopak krajina měsíční, pokrytá červeným lávovým pískem a plná vulkánů a kráterů.

Užijete si tu vodních radovánek, ale také surfování nebo cykloturistiky. Ta je velice oblíbená, kola si můžete zapůjčit snad v každém turistickém letovisku. Co je na Lanzarote tedy k vidění?

Cueva de los Verdes

Jeskynní komplex vulkanického původu se táhne více než 7 kilometrů. Najdete ho na severovýchodě ostrova u vesnice Haria. Návštěvníkům je zpřístupněna asi kilometrová trasa a rozhodně stojí za návštěvu.

Lávové chodby jsou místy dost nízké a úzké, tedy nic pro osoby s klaustrofobií. Teplota je zde (narozdíl od našich jeskyní) asi 20stupňů Celsia. Jedno místo se díky své akustice dokonce používá jako koncertní sál. Vstupné se pro dospělé je 9 Eur, jeskyně je otevřena denně od 10-18h (v létě do 19h).

Jardín de Cactus

Jedinečná kaktusová zahrada se nachází u města Guatiza. Na 5 000 metrech čtverečních můžete spatřit více než 7 000 exemplářů kaktusů zastupujících přes 1 400 druhů, které pocházejí z míst jako je Peru, Mexiko, Chile, USA, Keňa, Tanzanie, Madagaskar, Maroko. Součástí objektu je i restaurace a bar. Vstupné se pohybuje okolo 5,5 Eur.

Mirador del Río

Chcete si dopřát romantický odpočinek s výhledem na moře? Pak navštivte vyhlídku Mirador del Río, určitě nejkrásnější na Lanzarote. Tato stavba se nachází na strmých útesech ve výšce téměř 500 metrů nad mořem. Je z ní neuvěřitelně krásný výhled na celé okolí.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Lanzarote

Lanzarote

Ostrov Lanzarote hraje všemi barvami. Mísí se tu pozůstatky sopečné činnosti s bohatou vegetací. Najdete tu vyprahlou krajinu se zbytky kráterů, pláže s červeným či růžovým pískem, ale také zelené lesy a parky lákající k procházkám. Lanzarote má rozlohu necelých 850 km2, hlavním městem je Arrecife.

Fuerteventura

Fuerteventura

Fuerteventura, nebo-li evropský Karibik, je rájem pro všechny milovníky dlouhých pláží s bělostným pískem a tyrkysovým mořem. Pokud je některý z ostrovů jako stvořený pro relaxaci u moře, je to právě Fuerteventura. Je to druhý největší ostrov a zároveň nejsušší a nejteplejší. Hlavním městem ostrova …


Gran Canaria

Gran Canaria

Gran Canaria je až třetím největším ostrovem Kanárských ostrovů, je ovšem tím nejnavštěvovanějším. Lidé sem létají nejen za relaxací na krásných plážích, ale také za poznáním úchvatné krajiny. Gran Canaria leží jen necelých 200 km od afrického pobřeží. Hlavním městem je Las Palmas. Na ostrově žije p…

Počasí na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy mají ideální klima po celý rok, takže je můžete navštívit v kterémkoli ročním období.