verze pro tisk

Nejteplejší místo na Kanárských ostrovech

5. prosinec 2013

Kanárské ostrovy se pyšní stálým počasím po celý rok. Právě stabilita počasí je důvod, proč se sem sjíždí turisté především v zimním období. Každý z ostrovů se ovšem trochu liší průměrnými teplotami a počtem slunečních dnů. Nejtepleji je na ostrovech Fuerteventura a Tenerife, naopak nejchladnější z ostrovů je El Hierro.

Fuerteventura

Tento ostrov patří mezi nejteplejší ze všech Kanárských ostrovů. Počasí je zde opravdu ideální v každém ročním období. V létě se zde můžete těšit z průměrných teplot kolem 28 stupňů a v zimním období teploty neklesají pod 20 stupňů.

Ostrov Fuerteventura je známý jako ostrov slunce, neboť zde sluníčko svítí neuvěřitelných 300 dní v roce. O tom si v našem podnebním pásu můžeme nechat leda zdát. Díky téměř neustálému slunečnímu svitu, je zde minimum srážek. Pokud se tedy rozhodnete pro tento ostrov, deštníky a pláštěnky rozhodně nechte doma. Naopak se vybavte opalovacím krémem, brýlemi a plavkami. Využijete je jak v letním, tak v zimním období.

Teplota moře

V moři se můžete koupat prakticky po celý rok. V létě má průměrnou teplotu kolem 22 stupňů, což není mnoho, ale příjemně osvěží. V zimě zhruba o tři stupně méně, koupání je vhodné spíše pro otužilce. Nicméně najde se mnoho odvážlivců, kteří se zde koupají i v tomto období.

Velmi často zde vane vítr, který přichází od severu či severovýchodu. V letních měsících je velmi příjemný, neboť vás příjemně ochrání před vysokými teplotami. Zároveň díky větru je ostrov rájem milovníků windsurfingu. Jsou zde pro něho velmi příznivé podmínky.

Tenerife

Tenerife je ostrov, kde slunce prakticky nezachází. V průměru 350 dní v roce nenajdete na obloze ani mráček. Což je opravdu velmi příjemné, neboť stálost počasí je pro turisty velmi důležitá a zásadní. Je tedy ideálním místem, kde můžete strávit svou dovolenou na pláži, ať je srpen nebo prosinec.

Průměrné letní teploty jsou zde kolem 25 stupňů a v zimě jen o 4 stupně méně. Nejvíce sluníčka si užijete v jižní části ostrova.

Pokud jste milovníci sluníčka, a naopak nevyžadujete extrémně vysoké teploty, pak si zvolte jeden z Kanárských ostrovů. Je to místo, kde nejsou velké rozdíly mezi jednotlivým ročním obdobím. Stálé počasí a především mnoho slunečních dnů a minimum deště. To jsou právě Kanárské ostrovy.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Počasí na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy mají ideální klima po celý rok, takže je můžete navštívit v kterémkoli ročním období.

Fuerteventura

Fuerteventura

Fuerteventura, nebo-li evropský Karibik, je rájem pro všechny milovníky dlouhých pláží s bělostným pískem a tyrkysovým mořem. Pokud je některý z ostrovů jako stvořený pro relaxaci u moře, je to právě Fuerteventura. Je to druhý největší ostrov a zároveň nejsušší a nejteplejší. Hlavním městem ostrova …


Ostrov Fuerteventura - nejen windsurfing

Ostrov Fuerteventura - nejen windsurfing

Ostrov Fuerteventura je nejsušší a nejteplejší z Kanárských ostrovů. Protože je zde srážek opravdu minimum, nečekejte příliš mnoho zeleně, jako je tomu jinde. Ale tato absence vás nemusí mrzet. Fuerteventura je rájem pro všechny, kdo milují dlouhé pláže s bělostným pískem, pozvolným vstupem do vody …

Kdy vyrazit?

Na Kanárské ostrovy můžete vyrazit prakticky kdykoli. Jejich klimatické podmínky umožňují celoroční příjemnou dovolenou. Nevyhovuje-li vám zima a mráz v Čechách, na Kanárských ostrovech vás přivítají teploty okolo 20 stupňů Celsia. V tomto období sice na ostrovech prší o něco více, ale pravděpodobno…