verze pro tisk

Tenerife a jeho přírodní krásy

15. duben 2013

Největší ostrov Kanárských ostrovů právem láká svou nádhernou přírodou. A proto sem jezdí nejen lidé, kteří si chtějí užít plážových radovánek, ale zejména ti, kteří stojí o aktivní poznávání ostrova. Je zde mnoho tipů, kam se podívat. Stačí si zapůjčit automobil a můžete se vydat vstříc novým zážitkům. Co na Tenerife navštívit?

Národní park Las Canadas del Teide

Milovníci hor si na Tenerife přijdou na své. Čeká tu na ně hned několik národních parků. Las Canadas del Teide se může chlubit nejvyšší horou nejen ostrova, ale celého Španělska. Pico del Teide se tyčí do výšky 3717 metrů a je častým cílem návštěvníků. Pod vrchol vás doveze lanovka, do výšky 3555. Odtud vedou tři treky na různé strany.

Na samotný vrchol kráteru můžete ale vystoupit pouze s povolením, které vám vydá kancelář národního parku, nacházející se v Santa Cruz de Tenerife. Je platné pouze jeden den. Výstup na vrchol může uskutečnit denně pouze 150 lidí.

Los Gigantes

Obrovské skalní masivy, které se svou výškou okolo 300 metrů patří k největším ve Španělsku. Nachází se u stejnojmenného městečka s letoviskem, na západě ostrova.

Soutěska Masca

Nádherný pěší trek, trvající asi 4 hodiny, vás čeká soutěskou Masca. Cesta se kroutí mezi skalami a je hodnocena jako nejkrásnější trek na Tenerife. Vychází se z horské vesničky Masca (600 m. nad mořem). Ta se nachází jen kousek od Los Gigantes.

Je ideální nechat v Los Gigantes auto, do Masca se dopravit individálně (taxi, bus, stop). Než se vydáte na trek, zakupte si ve vesnici Masca jízdenku na loď, která vás pak dopraví zpět do Los Gigantes. Celý trek totiž končí na pláži, ze které každou hodinu vyjíždí lodi zpět. S sebou je potřeba dostatek vody a jídla.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Tenerife

Tenerife

Největší z Kanárských ostrovů má rozlohu 2057m2 a žije zde okolo 800 tisíc obyvatel. Společně s Gran Canaria patří k nejoblíbenějším mezi turisty, kteří si chtějí užít úžasného moře a dlouhých, písečných plážích. Hlavním městem ostrova je Santa Cruz de Tenerife.

El Hierro a jeho lákadla

El Hierro a jeho lákadla

Nejmenší ostrov Kanárských ostrovů je velmi specifický. Na rozdíl od ostatních ostrovů, tento neláká na krásné písečné pláže. Ty tady totiž prostě nejsou. Koupání si samozřejmě užijete, nicméně návštěvníci preferující pohodlí hotelových komplexů a bohaté plážové výbavy by měli volit jiný cíl. El Hie…


Caldera de Taburiente: neobyčejný národní park na La Palma

Caldera de Taburiente: neobyčejný národní park na La Palma

Ostrov La Palma patří mezi turisticky oblíbené destinace Kanárského souostroví. Je až neuvěřitelné, jak se od sebe jednotlivé ostrovy liší. Ostrov La Palma fascinuje svou zelení. Přesto tento ostrov nepatří k nejnavštěvovanějším, což je velká škoda. Na druhou stranu možná díky tomu si zachovává své …

Hotel JARDÍN TECINA

Krásný hotel se nachází na jihu La Gomery, ve vzdálenosti pouhých 3 kilometrů od letiště. V jeho blízkosti leží malebná a klidná rybářská vesnička Playa de Santiago, kde je i jedna z nejkrásnějších pláží. Protože stojí na ostrohu nad mořem, je z něho nádherný výhled na ostrov Tenerife a jeho nejvyšš…