verze pro tisk

Tenerife

21. duben 2013

Největší z Kanárských ostrovů má rozlohu 2057m2 a žije zde okolo 800 tisíc obyvatel. Společně s Gran Canaria patří k nejoblíbenějším mezi turisty, kteří si chtějí užít úžasného moře a dlouhých, písečných plážích. Hlavním městem ostrova je Santa Cruz de Tenerife.

Kde se ubytovat

Protože ostrov žije z turistického ruchu, návštěvníky tu čekají kvalitní služby všech úrovní. Náročnější klienti mohou využít například letovisko Costa Adeje, které bylo postaveno teprve před několika lety. Jsou tu luxusní hotelové komplexy, pláže s tmavým pískem a oceněním Modrá vlajka.

Mladí lidé a milovníci nočního života by měli zamířit do Playa de las Américas. To je snad nejrušnější na celém Tenerife a v noci to tu zkrátka žije. Zábavní a taneční kluby tu najdete na každém rohu.

Pro golfové nadšence je na Tenerife letovisko Golf Del Sur, starší páry a lidé vyžadující klid uvítají ubytování v El Médano nebo Playa de la Arena. Pro aktivní horské turisty je dobrým výchozím bodem středisko Los Realejos.

Oblíbené hotely

Letoviska

  • Costa Adeje
  • Playa de las Américas
  • Playa de la Arena
  • El Médano
  • Radazul


[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Tenerife a jeho přírodní krásy

Tenerife a jeho přírodní krásy

Největší ostrov Kanárských ostrovů právem láká svou nádhernou přírodou. A proto sem jezdí nejen lidé, kteří si chtějí užít plážových radovánek, ale zejména ti, kteří stojí o aktivní poznávání ostrova. Je zde mnoho tipů, kam se podívat. Stačí si zapůjčit automobil a můžete se vydat vstříc novým zážit…

Studio Paraiso del Sol

Kompex Studio Paraiso del Sol se nachází na jihu ostrova Tenerife, jen 22 kilometrů od letiště. Je umístěn do centra letoviska Playa de las Américas. Toto středisko patří mezi nejživější na Tenerife. Bujarý noční život, spousta možností, kam vyrazit za zábavou a to i s dětmi. Najdete tu vše, co pro …


BE LIVE PLAYA LA ARENA

4 hvězdičkový hotel se nachází na západním pobřeží ostrova Tenerife, necelých 50 km od letiště. Je umístěn v letovisku Playa de la Arena, nedaleko útesů Los Gigantos. V těsné blízkosti hotelu najdete pláž s jemným černým pískem.

Marquesa

Příjemný , 3-hvězdičkový hotel se nachází v centru městečka Puetro de la Cruz, na pěší zóně. Leží na historickém náměstí, nedaleko kostela, restaurací a obchodů. Jedná se o hotel vhodný pro méně náročné klienty, pro aktivní turisty či starší páry. Méně vhodný je pro rodiny s dětmi. Každý večer před …