Počasí na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy mají ideální klima po celý rok, takže je můžete navštívit v kterémkoli ročním období.

Aktuální počasí na Kanárských ostrovech

Find more about
Weather in La Gomera, CR

Teploty

Díky svým teplotám se ostrovy nazývají Ostrovy věčného jara. Průměrné denní teploty se pohybují v létě okolo 25°C, v ostatních měsících okolo 20°C. Noční teploty v letní sezóně neklesají pod 20°C, v zimních měsících pod 10°C. Díky tomu jsou Kanárské ostrovy ideální destinací pro lidi, kteří si nelibují v tropických vedrech. Obecně je tepleji na jihu ostrovů. Samozřejmě v horských oblastech je počasí více proměnlivé. Teplota moře se celoročně pohybuje v průměru okolo 20°C.

Srážky

Každý ostrov je na srážky jinak bohatý, nicméně deště si tu moc neužijete. Nemusíte se tedy obávat, že by vám celá dovolená propršela. Údaje hovoří o tom, že v průměru na Kanárských ostrovech prší přibližně 10 dnů v roce. Více srážek spadne v období listopad-únor.

Calima

Na Kanárských ostrovech se můžete setkat s meteorologickým jevem Calima. Jedná se o horký vítr, který vane od Sahary a obsahuje písek a prach. V tyto dny se velmi zhorší viditelnost, zvedne se teplota a žlutý písek pokryje naprosto všechno. Přichází přibližně 2x ročně.