verze pro tisk

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací. Často se jim také říká Ostrovy věčného jara, to proto, že počasí zde je celoročně velmi příznivé. Kanárské souostroví je autonomní oblastí Španělska. Tvoří ho sedm hlavních velkých ostrovů (Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura, La Gomera, La Palma, El Hierro) a několik malých ostrůvků. Tyto sopečné ostrovy se nachází v severním Atlantiku, asi 100 kilometrů na západ od Maroka.

Historie Kanárských ostrovů

Kanárské ostrovy a jejich vznik je zahalen tajemstvím. První zmínky o nich pocházejí již z 5. století před Kristem, kdy se o nich zmiňuje Platón jako o pozůstatcích Atlantidy. Ve 12. století byly Kanárské ostrovy cílem námořních výprav. V dobách Kryštofa Kolumba sloužily jako úschovna veškerého proviantu. Ke Španělsku patří ostrovy od poloviny 19. století.

Ráj pro turisty

Turismus se na Kanárských ostrovech rozmohl na začátku 20. století a v současné době tvoří 80% veškerého příjmu. Není se čemu divit. Ostrovy mají turistům opravdu co nabídnout. Každý ostrov je úplně jiný, takže se návštěvníci rádi vrací za poznáním. Služby jsou zde na vysoké úrovni. Najdete zde vhodné hotely pro rodiny s dětmi, individuální cestovatele i nejnáročnější klientelu.

Co nabízí Kanárské ostrovy

Jak je již výše uvedeno, Kanárské ostrovy jsou každý úplně jiný. Společné ale mají celoroční příjemné klima, takže je můžete navštívit v jakémkoli ročním období. Teploty se pohybují v průměru okolo 24 stupňů Celsia.

Některé z ostrovů jsou ideální pro odpočinek na plážích, další lákají zejména na turistiku a poznávání. Velmi oblíbená činnost na Kanárských ostrovech je windsurfing. Nejvíce navštěvované jsou Tenerife, Gran Canaria a Lanzarote.

Praktické informace

13. srpen 2012 - Rubrika: Praktické informace

Každý turista cestující do cizí země si před dovolenou dohledává informace nejen o místě pobytu, ale také o všech možných rizicích a nástrahách, na které by se měl připravit. S čím se tedy setkáte na Kanárských ostrovech? Číst dále...


Strana 4 z 4
1 2 3 4

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Praktické informace

Každý turista cestující do cizí země si před dovolenou dohledává informace nejen o místě pobytu, ale také o všech možných rizicích a nástrahách, na které by se měl připravit. S čím se tedy setkáte na Kanárských ostrovech?